سخن روز : دلهايتان را از دنيا بيرون كنيد , قبل از اينكه آنها را از بدنتان بيرون كنند!

معرفـی وب سایت گرافیک

از جستجو خسته شده اید؟دنبال ابزار گرافیک میگردید؟بلد نیستید از فتوشاپ استفاده کنید و به دنبال اموزش هستید؟برگ گراف پیشنهاد ما به شماست،فقط کافیه روی دکمه ورود کلیک کنید،به همین سادگی;;).

طراحي مالتي مديا يا طراحي مولتي مديا چيست؟؟

 

براي فهم اين سوال كه طراحي مالتي مديا،يا طراحي مولتي مديا چيست  بايد دانست كه  كلمه مالتي مديا يا مولتي مديا در لغت به معناي طراحي چند رسانه اي مي باشد و در مفهوم رايانه اي و تبليغات به استفاده از عناصر صوت و تصوير با قابليت هاي انيمشن و متحرك سازي، براي انتقال پيام يا مفهومي در جهت يك هدف خاص يا انجام دادن كاري توسط آن، گفته مي شود. مالتي مديا يك عبارت نو و تازه است و تا قبل از ظهور و گسترش ويندوز در عرصه رايانه، اين واژه اساسا كاربردي و هويتي نداشت. نرم افزارهاي طراحي مالتي مديا افراگرافيك كه داراي صوت و تصاوير متحرك بودند (چيزي كه امروزه رايج است و بودنش در هر نرم افزاري ، چندان عجيب نمي باشد) در ابتدا بسيار تعجب انگيز بودند و براي كاربران هيجان آور بود كه نرم افزاري كه در حال استفاده هستند داراي موزيك يا گفتار و يا تصاوير متحرك است. امروزه نرم افزارهاي چند رسانه اي تعاملي يا interactive در عرصه توليد نرم افزار به بازار مي آيد كه امكان تعامل با كاربر را فراهم كرده و كاربر قادر به انتخاب مي باشد و يا با انجام كليكي تغييراتي در تصوير و يا انيميشن آن رخ خواهد داد. مالتي مديا ها در نرم افزارهايي كه خاصيت صدا و يا انيميشن جزو قسمت هاي تشكيل دهنده آنهاست استفاده مي گردد. بيشترين كاربرد مالتي مديا ها در بازيهاي رايانه اي مي باشد كه امروزه بازار اين نرم افزارها به دليل گسترش و توسعه مالتي مديا و استفاده از آنها رونق يافته و كيفيت ارائه آنها را نيز بالا برده است.

*در طراحي مالتي مديا به طور كلي به سه قسمت عمده تقسيم مي شوند:

**مالتي مديا آموزشي: در اين نوع از مالتي مديا از تمام قابليت ها براي توليد يك نرم افزار آموزشي استفاده مي شود. و در فضايي جذاب و متنوع با قابليت تعامل با كاربران. در اين گونه از نرم افزار ها سعي مي شود مفاهيم آموزشي به صورت تعاملي به مخاطبان آموخته شود.

**مالتي مديا تبليغاتي: هدف تبليغات يا رساندن صداي خود به مخاطبان خاص است. در همين راستا با بهره گيري از قابليت هاي كامپيوتر مي توان از طرق مختلف از قبيل استفاده از عناصر ديداري وشنيداري مانند: انيميشن، صوت، عكس و … به هدف مطلوب دست يافت.

**مالتي مديا كاربردي: نرم افزارهاي كاربردي از قبيل پخش كننده هاي صوتي و تصويري، براي ساخت خود داراي تعريف هاي استانداردي هستند. اما براي ايجاد فضايي متنوع، خلاقانه، كاربردي و بهينه مي توان از قابليت هاي ارائه شده توسط تكنولوژي محصول چند رسانه اي استفاده كرد.براي اطلاع از تعرفه طراحي مالتي مديا با مشاوران ما در افراگرافيك تماس بگيريد.

منبع

  • تاریخ ارسال : يكشنبه 13 بهمن 1398 , ۰۸:۲۹
  • نظرات : 0