سخن روز : دلهايتان را از دنيا بيرون كنيد , قبل از اينكه آنها را از بدنتان بيرون كنند!

معرفـی وب سایت گرافیک

از جستجو خسته شده اید؟دنبال ابزار گرافیک میگردید؟بلد نیستید از فتوشاپ استفاده کنید و به دنبال اموزش هستید؟برگ گراف پیشنهاد ما به شماست،فقط کافیه روی دکمه ورود کلیک کنید،به همین سادگی;;).

طراحي و چاپ جعبه

 

طراحي و چاپ و بسته بندي  مواد غذايي و يا در صنعت امروزه بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد .امروزه شركت هاي طراحي و تبليغات در بازار جهاني رقابت بسياري شديد بر سر موضوع ايي و كاربردي بودن بسته بندي مواد غذايي دارند .

چاپ جعبه و تبليغات امروزه فرآيندي انبوه صنعتي است و بخش اساسي صنعت نشر و بخشي مهم از فعاليت‌هاي اداري و حكومتي است.چاپ به معناي انتقال و تكثير حروف، عكس، طرح و نقش بر روي سطح چاپ شونده است ساده ترين چاپ بر روي كاغذ مي باشد .امروزه با پيشرفت صنعت چاپ اين عمل روي مواد سلولزي، نايلوني، پارچه اي، چرمي، مواد شيمياي، فلزي، شيشه‌اي با اشكال صاف يا ناهموار، مقعر يا محدب و ... صورت مي‌گيرد.

نوع چاپي كه بر روي بسته بندي مواد غذايي انجام مي شود ،چاپ فلكسو مي باشد . اين چاپ به دليل استفاده از كليشه هاي فتوپليمر يا لاستيكي كه قابل انعطاف هستند به نام فلكسو ناميده ميشود. سرعت بالا و چاپ به شكل رول بر روي مواد متنوع همچون چاپ نايلون، چاپ متالايز در تيراژهاي بالا همراه با هزينه هاي كم از ويژگيهاي اين نوع طراحي جعبه محسوب مي شود. چاپ فلكسو در واقع نوعي چاپ برجسته است كه در آن كليشه لاستيكي مستقيما با جنس يا لفاف مورد نظر در تماس مي باشد.

بسته بندي چيست؟

امروزه بسته بندي نقش مهمي در كيفيت و حفظ سلامت محصولات و كالاها دارد. به طوري كه تبديل به جز لاينفك براي شناساندن و نگهداري يك محصول شده است، و شامل مراحل طراحي، ارزيابي و توليد مي‌شود. طراحي و اطلاعاتي كه بر روي بسته‌هاي محصولات چاپ مي‌شود مي‌تواند بيانگر سطح كيفيت آنها باشد.

هدف از بسته بندي چيست؟

محافظت فيزيكي: محصولات و كالاها بايد در برابر عوامل فيزيكي مانند ضربه، لرزش، فشار، حرارت و غيره... محافظت شوند كه بسته‎بندي راهي در اين جهت مي‌باشد.

سهولت: بسته بندي موجب سهولت در توزيع، نمايش، فروش، باز و بسته نمودن دوباره و استفاده مجدد از محصول ميشود.

لايه محافظتي: محافظت از محصولات در مقابل نفود اكسيژن، بخار آب، گرد و خاك ، اشعه ماورابنفش و...، يكي از اصول مهم در بسته‌بندي به شمار مي‌رود. در برخي از بسته‌ها از ماده جذب‌كننده اكسيژن، فشار هواي تعديل شده يا كنترل شده نيز به منظور افزايش طول عمر بسته و به ويژه محصول داخل آن استفاده مي‌شود.

منبع

  • تاریخ ارسال : يكشنبه 13 بهمن 1398 , ۰۸:۲۷
  • نظرات : 0